Jsme jako Vy, jsme také jenom lidé a nemusíme se za to stydět

Dne 2. 7. 2011 proběhlo jednání nejvyššího orgánu politického hnutí OMMO. Snažili jsme se o jakousi rekapitulaci dosavadní činnosti a nastavit parametry pro další fungování v dalším období, které bude opět také volební.

 Jednání proběhlo ve velmi klidném a přátelském duchu. Bylo osobní a oceňuji, že se řadu věcí podařilo vyjasnit a domluvit.

O každém z navrhovaných bodů se hlasovalo veřejně. Tedy i volba zástupců vedení OMMO.

Osobně hodnotím toto jednání velmi pozitivně. Každý z členů měl možnost se k jednotlivým bodům vyjádřit podle svého názoru a zkušenosti i tak, jak to „opravdu cítil“, což když si vzpomenu na některé jednání jiné politické strany, kde se za Vaše osobní názory a postoje také třeba vylučuje – opravdu podstatný rozdíl. OMMO se chce ale orientovat na budoucnost, takže od těchto také zkušenosti dál.

Mnozí zástupci, „netrpělivci“ mající často velmi zvláštní a především společnou minulost, dobře se vyplácející třeba právě v Mostě a jeho okolí si od začátku přáli a dělali vše proto, aby se politické hnutí OMMO rozpadlo, nebo nejlépe ani nezačalo fungovat. Jsem rád, že se jim jejich přání nesplnilo a že ani členové OMMO, včetně těch nových se nedali zastrašit.

Proč jsem se zmínil o „netrpělivcích“? To proto, že i po tomto jednání politického hnutí OMMO je pro nás všechny členy, a řekl bych už i příznivce nejdůležitější kontakt s občany v místě svého bydliště a okolí. Na rozdíl od některých, kteří si nejdříve řeknou o funkce a pak, možná, „za něco movitějšího“ konají. A pak už jen přežít, ať to stojí, co stojí. A že se to některým vyplácí!

 Domnívám se, že o kontakt s občany se v této době musí snažit každý subjekt, který chce přesvědčit, že se opravdu snaží k věcem přistupovat jinak než dosavadní poltické strany a subjekty. Že se to nedaří, jsou s tím problémy, mnohdy to chcete vzdát, ale to je právě to, že takto to zatím dopadlo vždycky a většina kolem Vás na to čeká.

Politické hnutí OMMO a minimálně ti, co se v něm nyní organizují, se budou snažit o opak. Protože to je právě ten vtip, že nebýt jako ti druzí a neskončit tam, kam se Vás ti tzv. mocní snaží dotlačit. I o tom je program Občana v politice v programu OMMO.