Je to na stole nebo pod stolem?

03.03.2012 16:06

Volby až na podzim, ale již nyní se brousí šavle a chystají na poslední chvíli různá salta mortale v domnění, že si lze na poslední chvíli zachovat tvář, anebo spíše obalamutit občana-voliče, aby si nevzpomněl, co strany slibovaly, co po volbách nakonec dělaly. Tak proč se divit, že na úrovni krajů, obcí, a v tomto případě statutárního a krajského města si někteří z koalice ČSSD a ODS vzpomněli na litý, doslova bratrovražedný předvolební boj v předchozí volební kampani a zapomněli na vzájemnou, pro oba subjekty a hlavně jednotlivce z nich výhodnou povolební spolupráci.

Co je však též zajímavé a bylo by trestuhodné a pro voliče nebezpečné je na to neupozornit – a to je pozice hnutí Severočeši.cz.

Ve středu 18. ledna 2012 proběhl na vlnách lokálního Rádia Gama sídlícího, jak jinak než v Mostě, rozhovor s donátorem hnutí Sdružení Mostečané Mostu a Severočeši.cz. Dotyčný zde doporučoval lidem, aby volili kandidáty sdružení S.cz v krajských volbách tak, aby dostali jako v komunálních volbách v Mostě 52 %. Zdůvodňoval to toliko verbálně, bez hlubších a přesvědčivějších argumentů. Severočeši.cz vědí jak na to, porazili korupčníky z ODS (Šulce, Bártla aj.) a nyní chtějí to samé udělat na kraji. (celý rozhovor zde - https://www.alfatv.cz/index.php/publicistika/2059-zelenka-poradek-je-potreba-udelat-vsude).

A to je jakýsi rozpor s tím, že se nyní chystá „palácový“, resp. převrat magistrátní vlády v Ústí n. L.. Koalice ČSSD a ODS má být údajně, jak se vyjádřily zdroje ze všech jednajících stran, nahrazena koalicí ODS, TOP 09 a SZSP (Strana zdraví, sportu a prosperity) za podpory právě Severočeši.cz. Pan Zelenka, který o sobě kdysi tvrdil, že je skalním voličem ODS, zřejmě dokáže velice citlivě rozlišit, co je korupce neúnosná, co únosná, co přehlédnutelná či co korupce vlastně není. A stejně tak, kdo je korupčník velký, neúnosný, kdo korupčník menší, únosnější a kdo jím vlastně není. Zřejmě to virtuální koště vymetající korupci a nepořádek, aby mohli Severočeši.cz rozdávat, co jiní nakradli, zametá jen pod koberec, aby na to rozdávání bylo. Prostě se nabízí otázka, tak jak upřímně to vlastně guru Severočeši.cz J. Zelenka v rozhovoru na vlnách Rádia Gama myslel?

Ptát se a též si odpovědět by si občané měli nejen proto, že v pozadí celé této „ústecké březnové taškařice“ má údajně stát jeden z kmotrů klientelismu a korupce spojovaných s lidmi v ODS podnikatel P. Oulický, i když to jako vždy skromně dementuje slovy, že to se snad nemůže myslet vážně.

Vše se má též údajně rozhodnout v den se symbolickým datem 15. března, kdy bude Zastupitelstvo statutárního města Ústí n. L. projednávat a schvalovat rozpočet města na rok 2012, který však primátorovi V. Mandíkovi (ČSSD) rada města nepodpořila. Občanům Ústí n. L., ale i Ústeckého kraje nezbývá, než si na výsledek počkat a opět se jen dívat, jak si politici a jimi postrkující podnikatelé pohrávají s jejich důvěrou, a bohužel i s každodenním životem. Jak dlouho se ještě občané necháme lakovat na modro, oranžovo, červeno, zeleno a nyní i „zelenkavo“?