Jako „uniformovaný slouha“…

03.12.2010 14:05

 Možná to ne všechny překvapí a třeba by nad tím mávli rukou. Mně to ale nedalo a přemýšlela jsem, jak vlastně mohl dotyčný „neznámý“ moje číslo získat.

Zvažovala jsme možnosti, které jsou docela zarážející. Mé telefonní číslo není přístupné na žádné veřejné síti, seznamu apod. Odkud je tedy dotyčný mohl vzít?

Vím jistě, že číslo má rodina, pár přátel, o nichž vím, že by je nešířili, aniž by se mě předtím nezeptali a neřekli mi důvod. Pravděpodobnost je tedy skoro nulová. Moje číslo mají také některé úřady, kde jsem nebo jsem byla v evidenci a o nichž vím, že údaje svých klientů nesmějí poskytovat tzv. třetím osobám mimo rámec účelu, který ze zákona plní ve vztahu ke mně jako klientovi. Např. jde o ÚP, SSSP, sociálka, magistrát a pečovatelský dům Astra v Mostě. Docela mě zaráží, až mrazí, kam až se dotyčný musel obracet, aby se k mému telefonnímu číslu dostal a jakého by v takovém případě musel být postavení, když by mu z těchto úřadů, pracovišť bez mého souhlasu číslo poskytli… Prostě jen tak! Není tohle už docela praxe v rozporu se zákonem? Kdo by to v takovém případě vládl mosteckým politickým poměrům, rozhodoval o nás a jen tak Vám tzv. anonymně zavolal a (zatím) slovně Vás napadl za názory? Za názory, které jsou možná kritické, ale ne sprosté a urážlivé, což už nemůžu říci o dotyčném „neznámém“. Trochu mi ten pán přišel jako „uniformovaný slouha“ angažovaně se snažící u svých nadřízených získat další ostruhy. Ptám se: jací pak musejí být jeho nadřízení?