Jak mi zavolal „neznámý“ představitel „New Age“

Na facebooku jsem předčasem zveřejnila takové kratší zamyšlení „mít či nemít vlastní názor“, kde jsem fakticky reagovala na různé vstupy na tomtéž fóru od mostecké senátorky paní doktorky Dernerové. Reakce na sebe nedaly dlouho čekat. O jedné jsem se takto rozhodla stručně napsat, protože se mi ozval „neznámý“ hlas po telefonu, a to v duchu, „co jsme si to dovolila“.

Je fakt, že napoprvé jsem to chtěla vypustit z hlavy, ale nedalo mi to, a tak se s vámi o svůj zážitek z rozhovoru chci podělit. I proto, jak napsal jeden přítel: mít svůj názor je velký přepych, který je skoro vždy po zásluze "odměněn". A Vy, pane „neznámý“, jste mě „odměnil“ svým telefonátem a „vyhroceným“ monologem, kdy jste mi sice dával otázky,ale nenechal mě na ně odpovědět. Vaše otázky typu, co jsem v životě dokázala, že mohu kritizovat paní Dernerovou a její úspěchy, a to prý tím, že jsem nic nedokázala atd. a že se mám stáhnout do ústraní a tzv. držet hubu a krok mě sice od Vám podobných neudivily, ale o to více naladily nemlčet o takovém počínání. Už po uvedených slovech jsem chtěla hovor ukončit, ale začala jsem být zvědavá, zda ten hovor bude mít další pokračování a tím snad i hlavu a patu. Žel jsem se nedočkala a Vy jste se stále opakoval. Usoudila jsem, že jste jen další v pořadí těch, kteří právě vlastní názor na dění postrádáte a papouškujete slova a povely druhých. Nezávidím, ale volat Vám kvůli tomu nebudu.

Tak jen drobnou radu i Vám: nikdy jsem nechtěla být a nejsem loutkou druhých, kteří tahají za provázky, na jejichž konci bych snad měla být uvázána a možná za to měla být odměněna. Dovolím si Vás proto upozornit, že jsem záda nehrbila před nikým a dokázala se ozvat! Můžete číst, že tak činím i touto krátkou poznámkou. A co jsem v životě dokázala? Byly to karamboly i dobré skutky, ale žiji dál, vnímám nové věci a mám potřebu se k nim vyjadřovat. Nemusíte je sdílet se mnou, protože… No, protože je dobré mít svůj NÁZOR.

Nezlobte se, ale podobné manýry si ponechte v kolektivu těch, kterým sloužíte ať už dobrovolně nebo že se to právě v tomhle městě „vyplácí“.