Investigativnost aneb „neovlivňování“ počesku?

25.01.2017 21:29

Jistě spousta lidí si pamatuje kdysi investigativní, skoro zavražděnou novinářku, dnes redaktorku Neovlivni.cz Sabinu Slonkovou. Jde o jakési uskupení „novinářů a manažerů“, jak se tento „internetový portál“ charakterizuje, kteří „od 90. let pomáhali formovat tvář velkých českých vydavatelství a mediálních firem“. Nabídka evokuje pokračování investigativní novinařiny, o níž se většina snažila na svých bývalých pracovištích a v bývalých redakcích. Sabina Slonková dokonce údajně i pod kuratelou objednané vraždy, jak byla nepohodlná. Leč, kdeže zřejmě ty loňské sněhy jsou?

To mě napadlo, když jsem si přečetl její článek k nadcházejícím volbám do Senátu PČR ve volebním obvodu č. 4 Most. Nečekal bych, že novináři jejího kalibru se zapojí těsně před volbami do volební kampaně na straně kandidátky A. Dernerové  kvůli níž a jejímu angažmá za Severočechy.cz se v podstatě volby musí opakovat. Ale čemu se divit, vždyť i anonce na služby Neovlivní.cz zní – „od března 2015 nabízíme nezávislý, inspirativní redakční obsah vlastních médií i exkluzivní vydavatelský servis na míru klientům“. Zřejmě ona dikce „exkluzivní vydavatelský servis na míru klientů“ se ukazuje jako klíčové pro způsob reakce a redakce na vyjádření jednoho z protikandidátů MUDr. Dernerové v senátorském klání, rovněž lékaře, kdysi jejího nadřízeného primáře na dětském oddělení mostecké nemocnice MUDr. Biolka. Můžeme si zřejmě myslet o jeho zvoleném způsobu vyjádření na adresu A. Dernerové leccos, ale místně jistě nemůžeme odhlédnout od toho, že se znají docela dlouho, a jistě dost dobře, jak pracovně, lidsky, tak řekl bych „politicky“. Pan primář nepochybně zná celou anabázi své, kdysi podřízené kolegyně politickou scénou i bojem proti korupci. Jistě ví, že nyní jde o již pátý politický subjekt, za který paní A. Dernerová od roku 2002 kandiduje. A, jak jinak, opět tzv. nezávislá, a jistě opět neví, za koho kandiduje, jako to bylo v případě Severočechů.cz. V tomto případě SD-NK se ani nedivím, protože nelze dohledat žádný ideově politický program tohoto uskupení, nic, zač se snaží v politice SD-NK angažovat, zač se zasazovat, co chtějí změnit. No, prostě „neovlivnitelní“…, jeví se však velmi ovlivnitelnými. Ale když se zamyslím, to je přesně onen politický subjekt pro kandidaturu MUDr. A. Dernerové, jejíž program, který se tak nějak „zdrcnul“ na permanentní pseudoboj s korupcí, má také docela silný náboj virtuální reality. Její ambice a šance jsou údajně vysoké, tak proč nyní pohrdnout takovou silnou municí těsně před volbami? Není jím článek od S. Slonkové, a zřejmě tzv. „na míru klienta“, kterým se jeví být STAN se svým kategorickým odsudkem vyjádření vlastního kandidáta?

Řekl bych docela silná káva, „rumíčkem říznutá“, je tento článek „Volby v severočeském Palermu: senátoři STAN se distancují od svého kandidáta“. Dokonce silnější než bylo, a je, samotné vyjádření kandidáta MUDr. Biolka. Škoda, že paní Slonková pozapomněla na svůj slib, že se následně ještě ozve poté, když ode mě obdržela věcná doplnění svého pojednání o tzv. severočeských kmotrech, kde ji někteří chyběli a u některých ani nevěděla, jak vypadají, resp. neměla jejich fotografické zvěčnění pro historii, která začíná a táhne se u některých již od StB a „vlády jedné strany“? Konečně i označení Mostecka, resp. Ústeckého kraje, Palermo na Severu bylo vytvořeno v týdeníku Ekonom jedním, již zde nepůsobícím redaktorem, na základě mé „nápovědy“. Jak vidět ujalo se. Stejně jako „exkluzivní vydavatelský servis na míru klientů“.

Tak šťastnou ruku u senátních voleb v Mostě v pátek 27. nebo sobotu 28. 1 2017. Nechte je, ať se perou a volte Jirku Šlégra, když již jsme u té „investigativní novinařiny a neovliňování“, jenže pořád počesku.

Více: neovlivni.cz/volby-v-severoceskem-palermu-senatori-za-stan-se-distancuji-od-sveho-kandidata/