Do zastupitelstev měst a obcí, kde kandiduje také OMMO, volíme 10. a 11. 10. 2014

09.10.2014 19:07

Vážení občané, voliči,

předvolební kampaň a úsilí získat Vaši přízeň a podporu vrcholí. Vyústí v pátek a sobotu 10. a 11. října 2014 volbami do zastupitelstev měst a obcí ČR.

Také politické hnutí Občané městu, město občanům (OMMO) se Vás v průběhu svých předvolebních aktivit snažilo oslovit svými programy, nabídlo Vám kandidáty v osmi místech na území ČR, kde proběhnou komunální volby. Chceme zdůraznit, že kandidáti OMMO, ať už na samostatných kandidátkách, tak na té společné v Třeboni se Stranou zelených, jsou jedněmi z Vás, občany svých měst a obcí se svými radostmi a strastmi. Musejí je zvládat stejně jako Vy. Zkusili ale ještě něco navíc – zapojit se do politiky jako součásti života, který nás obklopuje a jenž můžeme ovlivnit, nebudou-li nám lhostejné rozhodování, organizace, odpovědnost za své konání, ale také nápady, s nimiž je možné realitu života měnit a pozitivně utvářet tak, aby co nejvíce odpovídala našim představám, zájmům a potřebám.

Politika není fátum. Je to realita a neschováme se před ní, protože je to i ona, kdo významně ovlivňuje naše, možná všední životy. Politika je ale i odbornost, odpovědnost, rozhodování, chování, mravní uvědomění a snaha hledat řešení. A především ta řešení prosazovat, někdy i navzdory rádoby jednoduchým receptům. Prý zadarmo…

Nejsme naivní, abychom si mysleli, že OMMO má patent na řešení. Je ale ochotno je zprostředkovat a přispět k nim svými aktivitami. Čím se lišíme od ostatních subjektů, které Vás lákají k volbě a usilují o Vaše hlasy? Např. tím, že víme, že nic se neděje tzv. zadarmo a jen tak, pouhou vůlí osudu a jednou provždy. Chceme, abychom se o tom přesvědčili společně. A společně se také zapojili do změn, které mohou dále ovlivňovat naše „osudy“. Nabízíme Vám možnosti rozhodovat o správě a organizaci na úrovni Vašich měst a obcí. Jak? Participací, tzn. účastí na rozhodování o zakázkách, financích, projektech a námětech pro změny ve Vašem městě a obci. Participace je o politice jako nástroji, alternativě proti stavu, že jen strany, (jejich) podnikatelé a peníze rozhodují o většině z nás. Máme společnou šanci nastavit jiný program této jinak nerovné konkurence.

A jsme možná naivní, protože si myslíme, že náš program je alternativní cestou ke změnám, jimž musí současná lidská společnost věnovat opravdu pozornost, nechce-li být pouze závislá na moci a penězích těch, kteří myslí v prvé řadě na svůj vlastní profit, bez ohledu na to, za jakou cenu toho dosahují. To, co jim zbude, možná dají tzv. zadarmo nám ostatním.

OMMO Vám nic tzv. zadarmo neslíbí, ono totiž „TO“ zadarmo bývá většinou hodně drahé. Volbou kandidátů OMMO dáte „zelenou“ tomu, že se sami můžete podílet na rozhodování a organizaci o tom, proč to nebo ono, a také za kolik peněz.

A co dál? No, dejme této alternativě šanci. Jen snad ještě poznámku. Váš hlas opravdu rozhodne. OMMO Vám při svém rozhodování může poradit: hlasy pro OMMO budou o tom, že budete moci rozhodovat i po těch volbách. A o to nám jde a půjde i do budoucna!

 

Děkujeme za Vaši dosavadní přízeň a podporu

Leoš Vaněk, předseda OMMO

Hana Svobodová, 1. místopředsedkyně OMMO