Do Bakova nad Jizerou jsme se zeptali přímo místostarosty pana Grünwalda (rozhovor)

14.02.2015 15:44
  1. Jste součástí koalice ve Vašem městě. Je tedy nutná kooperace, aby byla taková koalice funkční. Jak zohledníte vlastní programová východiska OMMO?

Spolupráce je většinou dobrá, samozřejmě musíme přijímat vzájemné kompromisy. Téměř všechny koaliční strany měly podobný program a priority, takže se je postupně snažíme uskutečňovat, ale jsme na začátku volebního období.

 

  1. Jak vnímáte dosavadní spolupráci v rámci koalice?

Koalice funguje a je to o kompromisech, ale naštěstí náš společný cíl je, že tu jsme pro občana.

 

  1. Daří se Vám kooperovat také se zástupci subjektů mimo Vaši koalici? Co podle Vás převažuje? A co se Vám daří využít k případnému prosazení změn i od nikoliv koaličních stran, ale přesto pro občany Bakova n. J.?

Bohužel, jelikož naše hnutí je vnímáno u opozice jako důsledek jejího neúspěchu, tak čelíme určitému tlaku na naše osoby, což je ale asi normální.

 

  1. Chystáte se u Vás pro příští dění některé zásadní změny, které pocítí občané?

Nenazval bych to zásadními změnami, chceme zefektivnit chod městského úřadu, dokončit již započaté dotační projekty a pokračovat v nových projektech. Dále se chceme zaměřit více na spolupráci s občanem a pružněji reagovat na jeho požadavky.

 

  1. Vaše osobní představy, které byste chtěl zúročit z pohledu koaličního zastoupení?

Již je napsáno v předešlých bodech, spolupráce s občanem a dotační projekty převažují, ale máme ještě spoustu dalších nápadů, které samozřejmě chceme projednat v koalici a uvidíme, jak budeme úspěšní.

Děkuji za Váš čas

Ptala se H. Svobodová