Dětský den se SCANIÍ

Na oslavě dětského dne ve volnočasovém areálu v pátek 2. června se v plné parádě naše nová hasičská Scania. Hasiči se totiž spoluúčastnili na pořádání této akce, která se velmi vyvedla.

Aktivit bylo tento den pro děti připraveno mnoho, já se zmíním jen o těch hasičských a dovolím si tvrdit, že pro děti asi nejatraktivnějších.

Kdo by z těch „prcků“ z mateřské školky a žáčků I. stupně odolal bublinkové show? Vůbec nevadilo, že děti byly mokré, vždyť bylo vedro! Pěnové bubliny tak lákaly. Lákala i nová hasičská Scanie a bylo to její první představení veřejnosti po slavnostním předání. Děti měly fakt co obdivovat a „omakat si“ její vybavení.

Zvědavé také byly na požární útok džberovou stříkačkou a jízda na motorovém člunu po vodní hladině taky nebyla marná.  Vedro bylo veliké a tak, když hasiči začali osvěžovat vzduch a prostor vodní mlhou, nebrala radost dětí konce. Co na tom, že máme mokrá trika - nevadí, sundáme je. Někteří šli i do plavek, a děti byly bosé, hlavně, že byla legrace. A té ten den bylo ve volnočasu opravdu hodně. Takže za rok určitě zase nashledanou!

Jaroslava Čermáková, SDH