Co znamená, když se řekne lidská důstojnost

Nemohu, než reagovat na text O válečného veterána se postarali strážníci (https://mostecky.denik.cz/zpravy_region/o-valecneho-veterana-se-postarali-straznici-.html) a zamyslet se nad tím, kolik vlastně „váží“ lidská důstojnost. Podle těch, co vládli Lomu a těch, co je střídali, prý aby nebyl „rudý“, zřejmě moc neváží. Takže se jimi spíš zneváží.

Čtyřiaosmdesátiletý veterán z Ukrajiny, který byl nasazen na práci za 2. světové války v Lomu, přicestoval na zvací dopis bývalého starosty Ing. J. Nétka (KSČM), aby se zúčastnil pietního aktu, který se však nekonal. Zdali tuto okolnost někdo válečnému veteránovi oznámil, je otázkou. Nicméně mě zaráží fakt, že se od jeho osoby všichni distancovali. A to je pan bývalý starosta členem strany – KSČM - která se přímo zaklíná tradicemi spojovanými s událostmi kolem 2. světové války apod. Ti, jež páně Nétkovu stranu v Lomu střídali, zřejmě chtěli ukázat, oč jsou lepší. Že minimálně tento případ s více lidským než politickým podtextem ukázal, že v podstatě mají dnešní vládnoucí v Lomu stejný problém jako ti před nimi, z toho „trčí“ do všech stran. Ten problém se nazývá – SLUŠNOST.

Snad by nebylo příp. pro obecní kasu či dokonce stranické kasy těch bývalých nebo současných mocných v Lomu, aby se po 84letého starce zajistil jednodenní nocleh, jídlo a pozornost, která by byla nejen ukázkou elementární slušnosti, ale i politické vyspělosti, pokud jim moc nezatemnila rozum zcela. A možná by se tím město Lom nemuselo octnout na stejné lodi s těmi, pro něž je slušnost pouze dobře placenou reklamou, když se to hodí stranickému sekretariátu, potažmo nějakému podnikateli, jak si vyřizovat účty. Nevím, zda už jsme klesli tak hluboko, ale být na místě takových vládců, asi bych příliš vysoko hlavu nenosil.