Co zaznělo z Rádia Jerevan...

"Bohušu, lhát sa nemá" pravil kolega Pecha Bolkovi Polívkovi ve filmu Dědictví, aneb kurva hoši guten tag…. Na hradu jej zřejmě "houpací kůň" s touhou znovu v přímé volbě kandidovat na post hlavy českého státu neviděl a ani o něm neslyšel. Ale to by vadit nemělo. Ono se opravdu lhát nemá. No, nevíme jak Vám, ale nám to náš staříček říkávali, a dokonce i rodiče. Jenže starého psa novým kouskům nenaučíte, natož "houpacího koně", který se jen tak houpá dopředu, dozadu, dopředu, dozadu. Docela nedávno, opakovaně vyhlásil a od té doby to mele a mele neustále dokolečka dokola, že on volební kampaň žádnou dělat nebude, že za něj mluví výsledky ve funkci hlavy státu a nebude napadat své protikandidáty. Jakoby v kampani nešlo o pozitivní témata a nabídku řešení těch ožehavých problémů, třeba i těch, které do společnosti a politiky zavlekl právě M. Zeman v převleku "houpacího koně" z Pražského hradu, ale šlo v ní jen o to, jak moc, kdo koho pomluví a nakydá na něj hnůj. Jenže voda teče, řeč se mluví, ale nakonec je vše jinak. Samozřejmě že volební kampaň dělat bude a na rozdíl od svých protikandidátů dokonce za státní peníze, tedy za peníze daňových poplatníků i začal. A začal, ať již ve "svém" pořadu na TV Barrandov nebo (hu…) ústy tiskového mluvčího Ovčáčka, kancléře Mynáře a nyní i za asistence televizních kamer i přes svou manželku, která pro manžela bude sbírat podpisy pod petici za volbu M. Zemana v přímé volbě prezidenta ČR. Samozřejmě její podpis byl první a stal se "nejočekávanější" událostí dnešního dne (pondělí 24. 4. 2017), a jistě ne náhodou zvoleného. Vždyť jde o den zasvěcený svátku všem jmenovcům sv. Jiří, který, jak známo i nám ateistickým bezvěrcům, bojoval s drakem a jistě by zvládl i běsy zmítající naší současnou hlavou státu. Zda to za něj, resp. za oba svaté Jirku i Mildu nakonec zvládne šéfka petičního štábu nebo opravdu snad celé volební kampaně, jak bylo prapůvodně z Hradu avizováno manželka Ivana, se novináři na tiskové konferenci neměli šanci dozvědět. Nebyla totiž připuštěna diskuse, a dokonce ani jeden jediný dotaz, který by přitom mohl podpořit její vysokou kompetenci na tuto skvělou a navýsost odpovědnou pozici. I když i těch pár odeznělých slov z jejich "prvodamských úst" ji potvrdilo. Prostě, když se dva hledají, vždy mají šanci se najít, když moc, ale moc chtějí. A zde se určitě moc chtělo, minimálně stejně jako touha M. Zemana (opravdový houpací kůň totiž nemůže být k volbě připuštěn) stát se na další volební období prezidentem ČR. Jeden důvod je nanejvýše jasný a jeho krok podporující. Jak se totiž v rozhovoru, tuším pro Seznam.cz vyjádřil: "mně se na Hradu v té funkci líbí, dělám to rád...," - omlouváme se za možná nedoslovnou interpretaci, ale významově je přesná dost.

Tak, první dámo a první muži do toho, dejte to těm oblouzeným voličů sežrat, stejně si nic jiného nezaslouží, přesto krásné dny všem i pomýleným, přeje redakce rádia Jerevan.

(Zdroj: https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/ivana-zemanova-zacina-sbirat-prezidentske-podpisy-pro-manzela-30459?dop-ab-variant=&seq-no=2&source=hp)