Co píše život...

Nedávno jsem zažila v ordinaci zvláštní příhodu. Jsme sice ordinace pro dospělé, ale často dospělé  doprovázejí i jejich děti.

Děti k nám chodí rády, protože vždy dostanou nějakou maličkost, a ony si to velice dobře pamatují.

Rodiče si je možná často berou s sebou proto, aby nemuseli čekat, protože pacienty, které doprovázejí, děti bereme přednostně.

V ordinaci máme asi 1,8 m vysokou prosklenou skříň plnou slonů – keramických, skleněných, dřevěný, kožených – celkem asi 530.

Skoro všechny nám nanosili pacienti. Ani já ani sestry nejsme sběratelky. Říkáme, že jsme chovatelky slonů. Pacienti si většinou všímají, jestli tam ten jejich slon skutečně je.

Všechny děti, které k nám přišly, ty slony obdivovaly, ukazovaly rodičům, který je nejhezčí a podobně.

Všechny  reagovaly na jejich krásu, ale až na dvojčata, hochy asi 5-leté. Hoši svorně  vykřikli, když si všimli slonů: „ No to by bylo peněz!!!“

„Tati, podívej, kdybychom  je prodali, to by bylo prachů!!!“

  Ani slovo  o kráse. Jejich otec – horník z toho byl dost nemile překvapen. Nakonec jsme společně dospěli k závěru, že ti hoši jsou vlastně již produktem nové doby.  Peníze nade vše.

Když už vypravuji příhody s dětmi. Ještě jedna příhoda.

Přišla k nám matka s 9- měsíčním dítětem. Dostalo mlsek, který jsme vytáhly ze šuplíku. Asi za měsíc přišli na kontrolu a to malé dítě okamžité ukazovalo na šuplík ve skříňce a říkalo ham – ham. Přitom v té skříňce je 5 šuplíků nad sebou.  V takovém věku obdivuhodné.  Jeho matka celé roky vedla skupinu pionýrů, jezdila s nimi na tábory a s dětmi to uměla. Její dítě je vlastně důkazem, že to s dětmi umí pořád. A to je dobře!