Na severu Čech zřejmě už ladí "předvolební struny"

10.05.2013 20:21

Po zkušenostech s aktivitami spojenými s DSSS, která do doby definitivního rozpuštění své předchůdkyně DS v roce 2010 dávala o sobě v severních Čechách poměrně pravidelně znát, je tu opět informace o aktivizaci  části odštěpených nacionálně socialistických sil. Tentokrát budoucího subjektu pod pracovním názvem Demokratická strana pracujících, neboť prý ještě nemá potřebných 1000 podpisů dle zákonného předpisu pro svůj vznik.

Pokud mi paměť slouží, DSSS kandidovala např. také v posledních komunálních volbách např. v Mostě a velmi aktivně přelepovala plakáty některých dalších subjektů, což podobně ostatně, údajně z vlastní iniciativy činil v Lomu i radní B. Schwarz, který škubal a škubal... Popravdě, jsme se divili, jak úporně DSSS a další konali ve vztahu k tehdy vzniklému OMMO...  Ale časy se mění a zřejmě je tu nová politická objednávka na aktivizaci této části spektra právě na severu Čech, aby se jistilo některé populistické snažení,  možná nejen nového subjektu. Vždyť pracovně je název "Demokratická strana pracujících" přeci burcující, vezmeme-li v potaz míru nezaměstnanosti a nespokojenosti právě na severu Čech...! A tak teče-li skrze causy, některé i ze zákona profláknuté persony a nedostatek peněz v obecních rozpočtech, tzv. do bot, je dobré ponouknout podobně "pracující" aktivity, aby se opět občanstvo zmátlo a přihodilo pár hlasů tam, kde vyjdou vniveč.

"Chceme dělat politiku jiným stylem. Jakým? Nechte se překvapit," dodal Petr Kotáb, bývalý místopředseda DSSS. Zdá se mi, že politický styl nebude ani tak jiný, jako stejný a překvapeni bychom být neměli, protože sever je prostě podobným iniciativám otevřený a důvody v podstatě stále třídní, jen cena pro některé zástupce oné pracující třídy je vyšší. A pokud to někoho znepokojuje, pak ne zadarmo... Ono je vždy dobré poněkud rozhodit ty, jimž na severu tzv. zavedené subjekty nemají co nabídnout, ale vždy se přeci hodí vnést do hlav občanů - voličů nějaký ten zmatek. Vždyť dnes se "pracujícími" zaštiťují skoro všichni, kdo se chystají do blížících se voleb, kterých nebude příští rok málo. Ale hlavně že u vlády budou ONI!

H. Svobodová

více

usti.idnes.cz/v-chomutove-vznika-demokraticka-strana-pracujicich-fhb-/usti-zpravy.aspx?c=A130510_153854_usti-zpravy_alh#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main